Czy student może zaciągnąć kredyt na prawo jazdy?

| 1 lutego 2016

Chcesz zrobić prawo jazdy? Ale jesteś studentem, nie pracujesz i nie masz odłożonej gotówki na ten cel? Z pomocą mogą przyjść Ci banki. Kredyt na prawo jazdy proponuje Credit Agricole. Kredyt ten dostępny jest również dla studentów.

Dlaczego warto zrobić prawo jazdy?

O tym, że uprawnienia do prowadzenia samochodu są potrzebne, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Prawo jazdy umożliwia swobodne poruszanie się, oznacza niezależność, brak kłopotów ze spóźnieniami pociągów i autobusów. Może okazać się również przydatne, gdy będziemy poszukiwać pracy. Wielu pracodawców, w wymogach rekrutacyjnych, wymienia konieczność posiadania prawa jazdy kat. B.

Kiedy zdać egzamin?

Egzaminatorzy i instruktorzy przekonują, że prawo jazdy najlepiej zrobić w młodym wieku, kiedy jesteśmy bardziej otwarci na wiedzę, nie boimy się nowości i mamy wystarczająco dużo wolnego czasu, aby chodzić na kurs. Obowiązki zawodowe mogą bowiem kolidować z zajęciami na prawo jazdy i z tego powodu w ogóle zrezygnujemy z nauki. Kurs prawa jazdy wygodnie będzie nam zdać na studiach. Dla wielu studentów przeszkodą staje się jednak brak gotówki. Rozwiązaniem może być kredyt bankowy na ten cel.

Jaki kredyt wziąć na prawo jazdy?

Kredyt na prawo jazdy dostępny jest m.in. w Credit Agricole. Jego zaletą jest atrakcyjne oprocentowanie. Warto więc zainteresować się tą ofertą. Studenci, którzy nie ukończyli jeszcze 21 roku życia, wniosek o kredyt muszą złożyć wspólnie z rodzicami lub starszym rodzeństwem. Osoby, które mają ukończone 21 lat, mogą zaciągnąć kredyt na prawo jazdy samodzielnie.

Jak wygląda spłata rat?

Oferta dostępna w Credit Agricole umożliwia spłacanie rat nawet przez 72 miesiące. Dużym plusem tego kredytu jest możliwość ustalenia terminu comiesięcznych wpłat.
Wysokość kredytu można dopasować do potrzeb. Dzięki temu, oferta jest bardzo elastyczna, co pozwala studentom wygodnie spłacać raty nawet, gdy nie mają wysokich i regularnych dochodów. Przy pożyczce wynoszącej 1500 zł zaciągniętej na 2 lata, student musi odłożyć na ratę jedynie 3 zł dziennie. Credit Agricole przewiduje również zniżki w oprocentowaniu dla osób, które w ciągu 12 miesięcy uzyskają prawo jazdy.

Porównaj najnowsze rozwiązania finansowe:
kredyty mieszkaniowe porównanie wrzesień 2023
najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator 2023
lokaty bankowe oprocentowanie wrzesień 2023
chwilówki porównanie 2023 – nowe firmy pożyczkowe

Kategoria: Kredyty

Informacja o Autorze (Profil Autora)

Możliwość komentowania została wyłączona