Ryzyko z inwestowania na giełdzie

| 30 czerwca 2013

Gdy decydujemy się inwestować na giełdzie musimy być świadomi tego, że jest to działanie obarczone dużym ryzykiem. Nie możemy liczyć na to iż zawsze będziemy odnosili same sukcesy. Zmiany na rynku dokonują się w takim tempie, że w ciągu krótkiego czasu możemy zarówno dużo zyskać jak i stracić i nie ma na to żadnej receptury gwarantującej stuprocentowy sukces. Wystarczy, że spółka, której akcje posiadamy nie spełnia oczekiwanych rezultatów aby notowania jej akcji spadły.

Nikt nam nie jest w stanie zagwarantować, że inwestując w konkretny surowiec czy też w jakąś walutę będziemy odnosili same sukcesy. Niczego bowiem nie można przewidzieć na pewno. Wystarczy wziąć za przykład franka szwajcarskiego. Przez długi czas jego sytuacja kreowała się na bardzo dobrym poziomie i nagle zaczął szybko tracić na wartości.

Aby móc odpowiednio reagować na sytuację na rynku, a tym samym niwelować ryzyko strat trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a do tego trzeba całych lat wprawy i nieustannego obserwowania zmian nie tylko w gospodarce krajowej, ale i światowej. Jednak nawet wtedy trzeba mieć w sobie na tyle pokory, aby zdawać sobie sprawę, że każdy może gorzej zainwestować i na tym stracić. Dobrze jest mieć to w pamięci szczególnie na początku i nie nastawiać się na to, że od razy zaczniemy zarabiać. Nawet jeśli na początku nasze inwestycje będą przynosiły nam zyski, to ta sytuacja może się w każdej chwili odmienić. Wystarczy, że gdzieś pojawi się jakiś kataklizm i gospodarka tego kraju zostanie zachwiana, a pociągnie to za sobą zmiany, na których możemy stracić wszystko.

Porównaj najnowsze rozwiązania finansowe:
kredyty mieszkaniowe porównanie wrzesień 2023
najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator 2023
lokaty bankowe oprocentowanie wrzesień 2023
chwilówki porównanie 2023 – nowe firmy pożyczkowe

Kategoria: Finanse

Informacja o Autorze (Profil Autora)

Możliwość komentowania została wyłączona